راهنمای خرید بلندگو
راهنمای خرید اسپیکر و بلندگو  (قسمت 1)

مطمئنا با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت موزیک ها تمایل برای داشتن یک صدای بی نقص هم بالا رفته است. به صورتی که حال خرید و استفاده از اسپیکر ها و هدفون ها وارد دنیای تازه ای شده است. در این مقاله راهنمایی خرید بلندگو، به نکات مهمی که برای خرید اسپیکر ها باید به آن ها توجه کنید خواهیم پرداخت.

 

بدیهی است که بلندگوها مهمترین نقش را در کیفیت صدای پخش شده ایفا می کنند. اگر بخواهید بهترین بلندگو را از بین تعداد بی شمار مدل ها و اندازه های مختلف انتخاب کنید. مطمئنا سردرگم خواهید شد، البته در مورد کیفیت صدای ایده آل تنها تعداد زیاد بلندگوها و اندازه ی بزرگ آن ها نقش ندارد. بلکه سایر عوامل مثل نوع بلندگو، محیط پخش صدا، دستگاه های تقویت کننده صدا و البته تنظیمات سیستم صوتی تاثیر بسیار زیادی دارند.

 

درست مثل هنر، غذا و… کیفیت صدا هم یک قضاوت بسیار سلیقه ای و شخصی است. سلیقه ی هر فرد متفاوت است بنابراین یک صدای با کیفیت بالا از نظر یک شخص، می تواند برای شخص دیگر عادی و حتی بی کیفیت باشد دراصل بهترین بلندگو وجود ندارد و انواع مختلف بلندگو برای سلیقه های متفاوت ساخته شده پس به شما پیشنهاد می کنیم در زمان خرید بلندگو موسیقی های موردعلاقه ی خودتان را بروی آن پخش کنید تا بتوانید بلندگویی با صدای متناسب با سلیقه ی خودتان انتخاب کنید.

 

فاکتور مهم و علمی برای انتخاب بلندگوی مناسب متعادل بودن فرکانس ها بالا یا زیر و فرکانس های پایین یا بَم می باشد اگر این تعادل وجود نداشته باشد مطمئنا پس از مدت زمان کوتاه گوش دادن به موسیقی خسته می شوید اگر این فاکتور در یک بلندگو به خوبی وجود داشته باشد می توانید از ساعت ها گوش دادن به موسیقی مورد علاقه ی خودتان لذت ببرید بدون اینکه خسته شوید.

اگر قصد خرید بلندگو دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

انواع بلندگوهای دیواری

این نوع بلندگو به سادگی به سیستم صوتی متصل شده و این اتصال می تواند از طریق سیم یا به صورت بی سیم باشد نصب تعداد ۲ عدد به بالای این نوع بلندگوها در محیط به فراگیری و کیفیت صدا کمک می کند که تعداد و مکان آنها براساس سلیقه ی افراد تعیین می شود.

انواع  بلندگو‌ها 

بلندگوها تنوع بسیار زیادی در برندهای مختلف و در اندازه ظاهری دارند و انتخاب بهترین آنها قطعا کار دشواری است. اما کاربرد آنها با ویژگی های مانند بلندگوهای حرفه ای، قابل حمل، ساب ووفردار و… مشخص می شود.

در مورد نحوه کارکرد بلندگوها باید بگوییم، ساختار بلندگو‌ها به گونه ای است که هنگامی که یک سیگنال صوتی الکتریکی با جریان متناوب روی سیم پیچ صوتی آن اعمال می‌شود، سیم پیچ بین قطب‌های آهنربای دائمی، به دلیل قانون القایی فارادی در راستای جلو و عقب حرکت می‌کند که این حرکات باعث می‌شود تا دیافراگم (که ساختاری مخروطی مانند دارد) به طور مشابه به جلو و عقب حرکت کرده و فشار هوا را به وجود آورد. در نهایت این فشار سبب می‌شود تا امواج صوتی ایجاد شود.