خرید بلندگو
خرید بلندگو
راهنمای خرید بلندگو (قسمت 2)
انواع پایه دار یا قفسه ای

برای خرید بلندگو مناسب کارتان باید به این نکات توجه داشت .این بلندگوها انتخابی مناسب تر به نظر می رسند چراکه مکان آنها قابل تغییر بوده و می توان براساس چیدمان اتاق مکان را تغییر داد و با آزمون و خطا بهترین موقعیت برای هر بلندگو را تعیین کرد به همراه این بلندگوها معمولا یک ساب ووفر وجود دارد که وظیفه پخش صداهای بَم را داشته و بلندگوهای پایه دار معمولا صداهای زیر را پخش می کنند به همین دلیل صدا به خوبی تفکیک و جزئیات صدا حفظ خواهد شد همچنین برای تغییر تنظیمات صدا نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

بلندگوهای قابل حمل

این نوع از بلندگوها هم ابزار بسیار جالب و ساده و دارای اندازه های مختلف هستند که امکانات خوبی هم ارائه می دهند در کنار بلندگوهای کوچک و با کیفیت راضی کننده امکاناتی همچون پخش از روی حافظه های جانبی، اتصال از طریق بلوتوث و… وجود دارد که کار را برای کاربر بسیار راحت کرده است.

تأثیر اتاق و محیط

صدای هر نوع بلندگویی در هر مکان متفاوت است براساس شرایط آکوستیک (استودیویی) و اندازه آن محیط و… صدایی متفاوت به گوش می رسد.

تطابق سیستم صوتی با بلندگوها

برای به صدا در آمدن هر بلندگویی یک سیستم صوتی لازم است . که شامل تقویت کننده یا آمپلی فایر، گیرنده ، فرستنده و.. می باشد. مجموع این سیستم صوتی باید با بلندگوها مطابقت داشته باشد چرا که سیستم صوتی قدرتمند در کنار بلندگوهای ضعیف و بالعکس کارایی ندارد. معمولا برروی هر سیستم صوتی مشخصات خروجی مانند توان، ولتاژ و… درج شده که در صورت نیاز براساس این مشخصات باید بلندگوی مناسب را تهیه و نصب نمایید.

تنظیم سیستم صوتی

پس از تهیه ی بلندگو و سیستم صوتی مناسب و نصب صحیح آن نوبت به تنظیم این سیستم براساس نیاز و سلیقه ی شما می رسد. این تنظیمات از تعیین مکان بلندگوها، تیوترها و سابووفر شروع شده و به تنظیمات داخلی سیستم صوتی ختم می شود.

بعضی از بلندگوها در کنار هم بهترین صدا را دارند و بعضی در مقابل هم، پس در چینش آن ها دقت کنید. تنظیمات سیستم صوتی هم بسته به مدل و پیشرفته بودن آن سیستم متفاوت است که با مطالعه ی دفترچه راهنما سیستم صوتی می توانید این تنظیمات را به سلیقه ی خود تغییر دهید.